KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 10603305
nr 1060 3305
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell, Kjell Leander Engström (1914-1979), signerad Kjell Abisko 51, Björk, signerad, 23x30
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 3 oktober 2016
kl 20:49:33
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström